Besárgulnak a közutak
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. két év alatt messziről is jól látható fluoreszkáló sárga hátterű táblákra cseréli 4000 zebrát jelző tábláját.
Ez a szerkesztő még nem írt biográfiát.A(z) Firisz Andrea felhasználó 2044 bejegyzést tett közzé.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. két év alatt messziről is jól látható fluoreszkáló sárga hátterű táblákra cseréli 4000 zebrát jelző tábláját.
Az újabb balesetek megelőzése érdekében még legalább egy hónapig közösen akciózik a rendőrség és a MÁV.
Esemény-figyelő kamerákat, ámokfutójelző szenzorokat telepítettek az autópálya-csomópontokba.
Hiába szóltak előre, hogy ellenőrzés lesz az autópályán, sokan mégis a leállósávban előztek, olykor kilométereken át.
Hiába villog, hiába sárga, hiába jelzik több száz méterre előre, sokan mégsem veszik észre a tereléseket.
Ha felúszik az autó a víz felületén, irányíthatatlanná válik, mintha csak tükörjégen autóznánk.
Nem magyarázható a közlekedési balesetek számának csökkenése kizárólag a koronavírus-járvánnyal.
A zebrán ugyan tolni kell a biciklit, de sok kerékpáros inkább szlalomozik a gyalogosok között és átteker.
A hideg, a meleg és a kettős fronthatás valamilyen mértékben minden emberre hatással van.
A napszemüveg, valamint az eddig alkalmazott „hagyományos” napellenzők hatásfoka korántsem tökéletes.
